Twoja Gmina

Newsletter

Podaj Twój adres e-mail. Otrzymasz od nas cykliczne wiadomości na temat Programu Ograniczenia Niskiej Emisji.

1AktualnościSubskrypcja nowych wiadomości
2O programie
3Adresy POK
4Mapki
5Bytom
6Herby
7BabiceWiadomości - Babice
8Jeleśnia
9Bobrowniki
10Kalety
11Boronów
12Kochanowice
13Czeladź
14Krupski Młyn
15Częstochowa
16Miasteczko Śląskie
17Janów
18Mierzęcice
19JSW
20Lubliniec
21Opatów
22Koszarawa
23Pawonków
24Radzionków
25Piekary Śląskie
26Koszęcin
27Lipowa
28Krzepice
29Pietrowice Wielkie
30Łodygowice
31Tworóg
32Szczyrk
33Ornontowice
34Tarnowskie Góry
35Orzesze
36Sośnicowice
37Ożarowice
38Zabrze
39Pyskowice
40Zawiercie
41Radlin
42Rudziniec
43Słupsk
44Świerklaniec
Zapisz
Wypisz



Reklama:
Baza Niskiej Emisji dla Gmin
Konferencja Porozmawiajmy o energii – ponad 120 uczestników i blisko 8 godzin wykładów i dyskusji
piątek, 12 maja 2017 07:35

O efektywności energetycznej rozmawiali 9 maja w Częstochowie przedsiębiorcy i samorządowcy, podczas pierwszej ogólnopolskiej konferencji Porozmawiajmy o energii. Spotkanie zorganizowała Pracownia Informatyki NUMERON we współpracy m.in. z ATsys.pl Sp. z o.o. S.K. i Klastrem Energii Żywiecka Energia Przyszłości.Patronat medialny objął serwis niskaemisja.pl

W konferencji uczestniczyło ponad 120 przedstawicieli firm związanych z energetyką oraz urzędów miast i gmin. Celem spotkania była prezentacja aktualnej i praktycznej wiedzy o stanie prawa oraz metodach zarządzania gospodarką energetyczną w biznesie i samorządzie terytorialnym, prezentacja doświadczeń ekspertów z różnych branż, oferujących rozwiązania proefektywnościowe a także wsparcie regionalnego biznesu, oferującego innowacyjne rozwiązania proefektywnościowe. Konferencja objęta została patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za liczne przybycie. Z satysfakcją obserwowaliśmy także Państwa zainteresowanie przedstawianymi przez prelegentów tematami – podsumowali spotkanie organizatorzy. Z opinii uzyskanych od Państwa wiemy, iż był to pożytecznie, dobrze zainwestowany czas. My natomiast zdobyliśmy nowe doświadczenia oraz poznaliśmy ciekawych ludzi.

Podczas konferencji prezentację: Nowoczesne platformy współpracy, przedstawił Koordynator Klastra Energii Żywiecka Energia Przyszłości, Piotr Budzisz. Klaster Żywiecki był przedstawiany jako jedno z pierwszych i największych tego typu przedsięwzięć w Polsce. Z ponad 40 uczestnikami i ponad 1000 km kw. obszaru działania to instytucja wyznaczająca standardy i kreująca rozwiązania do wykorzystania przez kolejne tego typu podmioty w przyszłości.

Na spotkaniu prezentowana była równiez Baza Gospodarki Niskoemisyjnej - innowacyjne rozwiązanie informatyczne do zarządzania niską emisją i gospodarką energetyczną w gminach.

Po spotkaniu organizatorzy nie kryli zadowolenia. – W naszym odbiorze spotkanie było przede wszystkim owocne w wymiarze praktycznym i biznesowym. Zarówno NUMERON, jak i nasi Partnerzy biznesowi oraz instytucjonalni, mieli możliwość bezpośredniej prezentacji swoich ofert oraz osiągnięć. Mamy również poczucie, że Debata przyczyniła się do integracji i zacieśnienia naszych więzi z otoczeniem wewnętrznym i zewnętrznym.

Podczas blisko 25 wystąpień przewijały się tematy ważne z punktu widzenia współczesnej energetyki. Prawo nakłada liczne obowiązki na energochłonne branże przemysłu, a z drugiej strony wspiera efektywnych konsumentów energii, subsydiując wydatki ponoszone na proefektywnościowe przedsięwzięcia. Efektywność energetyczna to tematyka istotna dla biznesu, jak również jednostek samorządu terytorialnego. Poważne wyzwania w obszarze kształtowania lokalnej gospodarki energetycznej postawiono również przed samorządami: gospodarka niskoemisyjna, efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej, bilansowanie obszarowe, czy wreszcie klastry energii – to tylko niektóre z poruszanych zagadnień.

Duże zainteresowanie wydarzeniem i jego tematyką oraz burzliwe dyskusje w trakcie konferencji i w kuluarach pokazały potrzebę organizacji tego typu spotkań. Kolejne edycje są już w planach.

Zdjęcia z konferencji w informacji na stronie organizatorów – Pracowni Informatyki NUMERON.